Ana Sayfa
Yarışma Takvimi
Yarışma Yönergesi
İletişim
Eski Şampiyonlar
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Seçme Yarışması
Anketler
Sizce Türkiye Şampiyonu Kim Olacak ?
 


Sinop'u Tanıyalım
sinop1.jpg


Sinop, Karadeniz kıyı şeridinin kuzeye doğru sivrilerek uzanmış bulunan Boztepe yarımadası üzerinde kurulmuştur. Batı ve Doğu Karadeniz Bölgeleri arasında bir geçiş bölgesinde yer alan il toprakları 41, 2-43, 5 paralelleri ve 34, 5-35, 5 meridyenleri arasında bulunmaktadır. 



sinop.jpg


Sinop 5.862 Km2”lik yüzölçümüyle Türkiye topraklarının % 8”ini kaplar. İl doğudan Samsun”un Alaçam, güneyden Samsun”un Vezirköprü, Çorum”un Osmancık, Kargı, Kastamonu”nun Taşköprü, batıdan Kastamonu”nun Taşköprü ve Çatalzeytin ilçeleriyle çevrilidir. 475 Km. uzunluğundaki sınırlarının 300 Km.si kara, 175 km.si denizdir. İl olarak 8 ilçesi (Merkez ilçe hariç), 2 beldesi, 11 belediyesi ve 465 köyü bulunmaktadır. İlin nüfusu 2007 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Verilerine göre 198.412 olup, aynı verilere göre İl Merkezinin nüfusu 34.755′dir. İlçeleri; Merkez, Ayancık, Boyabat, Dikmen, Durağan, Erfelek, Gerze, Saraydüzü, Türkeli”dir. Şehrin kuzeybatısında Akliman, güneydoğusunda bulunan Hamsilos koyu, eski devirlerin barınak yerlerindendir.

sinop_manzara_foto.jpg



Sinop'un Tarihi

 

Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürsel Öztürk'ün büyük desteği ile Sinop GSİM Kamp Eğitim Merkezi'nde yapılacak olan Türkiye Şampiyonası için son hazırlıklar yapılıyor.

 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2010