Ana Sayfa
Yarışma Takvimi
Yarışma Yönergesi
İletişim
Eski Şampiyonlar
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Seçme Yarışması
Anketler
Sizce Türkiye Şampiyonu Kim Olacak ?
 


Heyecan Devam Ediyor
ogulcankanmazalp01.jpg
demrekerigan01.jpg
fmyagiz01.jpgarslan_fmerdogan.jpgTürkiye Satranç Şampiyonası'nın 9. turunun ardından turnuvada heyecan artarak devam ediyor. Turnuvanın en istikrarlı sporcularından FM Kanmazalp 6,5 puanla tek başına birinci sırada. Onu altışar puanlı FM Yasin Emrah Yağız ve tek yenilgisi bulunan Demre Kerigan takip ediyorlar. Henüz beraberlikle sonuçlanan maçı olmayan FM Yağız, oynadığı son üç maçı da kazanarak zirveye ortak oldu. Son iki maçını kaybeden Erdal Arslan ise ilk üçü hala takipte. Erdal Arslan'la FM Hakan Erdoğan beşer puanla öndeki üçlünün hemen ardında yer alıyorlar.


Cemil Can Ali Marandi

Turnuva iyi bir başlangıç yapan genç yetenek FM Cemil Can son beş maçından yarım puan alabildi ve zirve yarışından biraz uzaklaştı.

 img_4705.jpg
Deniz Seyhanoğlu

İlk beş maçta sadece iki beraberlik alabilen Faruk Keler ise son 4 maçtan 3,5 puan çıkardı ve sıralamada yükselmeye başladı. İstediği gibi başlangıç yapamayan Deniz Seyhanoğlu ise dördüncü turda zirvenin ortaklarından Demre Kerigan'la berabere kaldıktan sonra dokuzuncu maçında FM Erdoğan yenilgisine kadar 3,5 puan daha aldı.


Gökhan Narman

8. turda FM Yağız'a kale, file karşı kale oyun sonunda beraberlik için 50 hamlenin tamamlanmasına 6 hamle kala mattan kaçışı kalmayan Gökhan Narman, üç galibiyet, üç beraberlik ve  üç yenilgi ile 4,5 puanla devam ediyor.

Adanalı sporculardan Engin Topak 1 galibiyet, 1 yenilgi ve 7 beraberlikle 4,5 puan aldı; Engin Yaşar Işık da aynı puanda 4,5 puanlı sporcular arasında.
Engin TopakEngin Yaşar Işık

Ali Ekber Doğan
Finale Faruk Keler galibiyeti ile başlayan Ali Ekber Doğan ilk üç içinde yer alan Oğulcan Kanmazalp'le beşinci turda berebere kalırken altıncı maçta da Demre Kerigan'ın tek yenilgisini almasını sağladı.

Ahmet Bolat-Diyap Büyükaşık

Sinop'ta ilk galibiyetini dokuzuncu turda FM Ali Marandi'ye karşı alan Ahmet Bolat 3, henüz galibiyetle tanışamayan 14 yaşındaki Hataylı sporcu Diyap Büyükaşık ise 1,5 puanla yarışmaya devam ediyorlar.
 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2010