Ana Sayfa
Yarışma Takvimi
Yarışma Yönergesi
İletişim
Eski Şampiyonlar
Kaynaklar
Canlı Yayın
Fotoğraf Galerisi
Seçme Yarışması
Anketler
Sizce Türkiye Şampiyonu Kim Olacak ?
 


Kapanış Töreni
img_5655.jpg

2010 Türkiye Satranç Şampiyonası, 7 Nisan Çarşamba günü Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kamp eğitim merkezinde yapılan kapanış töreni ile sona erdi. Törene Sinop Valisi Mustafa Hakan GÜVENÇER, Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, İl Milli Eğitim Müdürü İlyas GÜLÜNAY, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürsel ÖZTÜRK, Bayındırlık ve İskan Müdürü Salih SAĞIR, Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı Kuvay SANLI, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Arda KILIÇ, Sinop yerel yöneticileri, yerel basın mensupları ve okullardan gelen öğrenciler katıldılar. 
Açılış konuşmasında Asbaşkan Kuvay SANLI, şampiyonaya ev sahipliği yapan başta Sinop Valiliği, Belediye Başkanlığı, Gençlik Spor İl Müdürlüğü olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Sinop'ta satranç sporunun daha ileri seviyeye ulaşması için de Türkiye Satranç Federasyonu olarak her türlü desteği verdiklerinin altını çizen SANLI, Vali GÜVENÇER'den de destek sözü aldı.

img_5663.jpgimg_5707.jpg

Sinop Valisi Mustafa Hakan Güvençer, As Başkan Kuvay Sanlı'dan teşekkür plaketi alırken.
img_5719.jpg

As Başkan Sanlı, bir başka sözü de 2010 Türkiye Şampiyonu Oğulcan Kanmazalp'ten aldı. Kanmazalp Sanlı'ya bir kez daha Türkiye Şampiyonu olma sözü verdi.

Tören, şampiyona'ya emeği geçenlere teşekkür plaketi ve dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesinin ardından, hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.
                                                  img_5714.jpg
       3.ENGİN TOPAK
                                                  img_5718.jpg
          2.DEMRE KERİGAN
                  img_5724.jpg
           1.OĞULCAN KANMAZALP

img_5730.jpg
 
 Türkiye Satranç Federasyonu 2010